Paylaş

Hakkımızda

Hakkımızda

01

Hakkımızda

Hızla gelişen Bandırma’da bilim ve tekniğin sunduğu yeni olanakları kullanarak, Bandırmalılar’ı çağdaş mekanlarda yaşatmak istiyoruz.Bu amaçla Ozar Mimarlık & Mühendislik’i Temmuz 2009’da Bandırma’da kurduk.

Çağdaş, akılcı ve farklı mekanlar yaratabilmek için sürekli yenilikleri takip ediyor, birçok farklı kaynaktan yaptığımız araştırmalar doğrultusunda yeni fikirler geliştiriyoruz. Gelişmeleri bu siteden güncel bir şekilde sizlerle paylaşacağız…

Bizi takip edin..!

03

Ekibimiz

İbrahim Ethem OZAR

İnşaat Mühendisi

1951 yılında Bandırma’da doğdu. İlk- ve ortaöğrenimini Bandırma’da tamamladıktan sonra, 1969-1974 yılları arasında İstanbul’daki Galatasaray Mühendislik Yüksekokulu’nda inşaat mühendisliği eğitimi gördü. 1922 yılı ticaret odası kayıtlı Ozarlar firmasında 2. kuşağı temsil etti. 1974 yılında Bandırma’da Arçelik bayisi olarak ticarete başladı. Diğer yandan kooperatif ve yap-sat şeklinde birçok proje tamamladı. ( Hamle Yapı Koop. , Gizem Apt. , Mehmet Ozar Apt… ). 10.12.2012 günü hayata gözlerini yumdu.

Mehmet Ali OZAR

Mimar

1981 yılında Bandırma’da doğdu. Bandırma Vecihibey İlkokulu’ndaki eğitimini tamamladıktan sonra 1992-2000 yılları arasında İstanbul (Erkek) Lisesi’nde eğitim gördü. Almanca ve İngilizce öğrendi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde okurken alüminyum giydirme cephe ve pencereler konusunda öncü alman firması Schüco’da çalışmaya başladı. 2006 yılında mimarlık diplomasını aldı ve aynı firmada görevine devam etti. Kısa dönem askerlik görevini tamamladıktan sonra bir yıl daha çalıştı. 2008 yılında memleketi Bandırma’ya geri döndü. Yaklaşık 1 yıl Azerbaycan Bakü’de Flame Towers projesinde görev alarak profesyonel şantiye deneyimi kazandı. Günümüzde Bandırma’da inşaat, ticaret ve tarım ile uğraşmaktadır.

Gizem OZAR UZ

Endüstri Mühendisi

ÖSS sınavından sonra elde ettiği başarı sonucu burslu olarak kazandığı Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünü İstanbul’da okudu. Son sınıftayken Pfizer’de çalışarak kazandığı tecrubenin de faydasıyla mezun olur olmaz İsviçre merkezli Novartis’te işe başladı. Burada 2,5 sene kadar finans departmanı için yönetici adayı olarak yetiştirildi. 2013 yılında Bandırma’ya döndü. Şimdi Ozar Mimarlıkta çalışmalarına devam ediyor.

Kader ÇAM

Tekniker

1987 yılında İstanbul’da doğdu. Eskişehir Yunus Emre Teknik Lisesi’nde Yapı Ressamlığı Bölümünü bitirdi. 5 sene mimarlık bürosunda çalıştı. 2010-2013 Yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Harita Kadastro Teknikerliği Bölümünü bitirdi. 2013 yılından itibaren Ozar Mimarlık bünyesinde çalışmaktadır.

Pelin SEZGİN

Mimar

1994 yılında Bandırma’da doğdu.İlk ve orta öğrenimini Bandırma’da tamamladı. 2013-2018 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesin’de Mimarlık eğitimini gördü. 2018 yılından itibaren Ozar Mimarlık bünyesinde çalışmaktadır.